Hakkımızda

Endüstriyel Otomasyon konusunda sahip olduğumuz tecrübelerimizi müşterilerimizle paylaşmak, yeni projelerde birlikte olmak, teknolojinin çok hızlı ilerlediği yazılım ve otomasyon konusunda çalışmak üzere 2005 yılında İstanbul’da faaliyete başladık.

Günden güne gelişen, karmaşıklaşan, her biri ayrı ayrı birer uzmanlık alanı oluşturacak kadar çeşitlenen, proses ve makine otomasyonu yazılımlarına odaklandık. 

Bu yönelişin olumlu bir sonucu olarak, konularında lider konumda olan firmalarla stratejik işbirlikleri kurduk ve geliştirdik.

2011 yılında kendimize ait ofisimize taşındık ve organizasyonumuzu büyüttük.

  • Micro Automation,

  • Drives & Motion (Hareket kontrol sistemleri),

  • Factory Automation (PLC, HMI, Simatic NET) olmak üzere,

Siemens endüstriyel otomasyon bölümünün 3 farklı program modülü ile ‘Solution Partner in Automation’ anlaşması imzaladık.

Bugüne kadar çok farklı sektörlerde, çok farklı makine ve proseslerin PLC ve hareket kontrol uygulamalarını yaparak endüstriyel otomasyon alanında önemli ölçüde deneyim kazandık. Elektrik projelerimizin, montaj ve işçiliğini yapmak için elektrik atölyemizi kurduk ve teknik ekibimizi oluşturduk. 

Bilgi ve endüstriyel otomasyon teknolojilerini birlikte kullanarak, yeni iş modelleri oluşturmak için,2016 yılında MCS Factory Digitalization’ı kurduk. Hedefimiz endüstriyel otomasyon projelerini IT tabanlı web yazılımlarımızla entegre ederek mobil platform üzerinden üretim sahasındaki izlenebilirliği ve kontrolü sağlamak, işletme kayıplarını anlık analiz ederek ve raporlayarak verimliliği arttırmaktır.

Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiğimiz birçok örnek proje ile endüstriyel otomasyon ve sanayide dijital dönüşüm sektöründe çalışmalarımıza aynı heyecan ve istekle devam etmekteyiz. 

Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişimin yön verdiği ve şekillendirdiği çalışma alanında, yenilikleri izlemeyi ve uygulamayı, başarının önemli bir koşulu sayan MCS GRUP; devamlılığı sağlayacak olduğuna inandığı, dürüstlük ve güvenilirliği ilke edinmiştir.

Kalite Politikamız

MCS GRUP olarak; Uluslararası standartları, teknolojiyi ve kaliteyi bütün faaliyetlerde ana prensip kabul ederek müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamayı, kaliteyi sürekli kılarak ürünlerin zamanında teslimini, en düşük maliyetle en yüksek kaliteye ulaşmayı, müşterilerinin ve çalışan personelinin firmaya duyduğu güvenin devamlılığını sağlamayı, geleceğe yönelik her türlü eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına gereken önem ve hassasiyeti göstererek personel verimliliğini ve memnuniyetini arttırmayı, tüm birimlerde sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak, kaynakların etkili kullanılmasını sağlamayı, tedarikçi firmalarla çözüm ortaklığına giderek karşılıklı fayda esaslı bir anlayış içinde çalışmayı, ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistem Standardı’nın gereklerini yerine getirmeyi ve etkinliğini sürekli iyileştirmeyi, taahhütte bulunduğu kalite politikası ve hedeflerinin uygulanmasının sürekli takipçisi olmayı görev bilmektedir.

Vizyon;

Endüstriyel otomasyon ve sanayide dijital dönüşüm konusunda, yurtiçinde ve yurtdışında saygın firmalar arasına girmek, disiplin, çalışkanlık ve dürüstlük ilkelerinden taviz vermeden, örnek davranışlarımızla kaliteli projelere imzamızı atmak, teknolojiyi en üst düzeyde kullanıp Toplam Kalite Anlayışı ile ürün, hizmet ve projelerimizle müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır.

Misyon;

Başarıya; zamanında, planlı, uygun maliyetli, toplumsal ve kültürel değerlerimiz içinde erişmek; yeterli ve kaliteli hizmeti sağlamak; rakiplerimizle düzeyli bir biçimde rekabet etmek için büyümek, gelişmek ve teknik olarak zenginleşmek; hem müşterilerimize hem de içinde bulunduğumuz topluma en iyi şekilde hizmet etmektir.

Misyon;

Başarıya; zamanında, planlı, uygun maliyetli, toplumsal ve kültürel değerlerimiz içinde erişmek; yeterli ve kaliteli hizmeti sağlamak; rakiplerimizle düzeyli bir biçimde rekabet etmek için büyümek, gelişmek ve teknik olarak zenginleşmek; hem müşterilerimize hem de içinde bulunduğumuz topluma en iyi şekilde hizmet etmektir.

Contact
Support
Hello;
How could ı help?
Ask us anything, or share your feedback.